Z okazji 100-lecia odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 1918-2018

13. 11. 2018. (WTOREK) - UROCZYSTA AKADEMIA

Setna rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, doprowadziła do kolejnej inicjatywy w postaci programu artystycznego. Występ przygotowali uczniowie klasy I oraz II Liceum pod okiem Pani Marty Nierody oraz Pani Darii Kobieli. Szczególny wyraz nadały akademii utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu.

13. 11. 2018. (WTOREK) - SPOTKANIE Z PANIĄ NELLY TOMASZEK, CÓRKĄ PILOTA WOJSKA POLSKIEGO JANA CHOLEWY

Historię piszą ludzie i niewątpliwie najlepiej słuchać jej z ust osób, które same uczestniczyły w ważnych wydarzeniach lub bezpośrednio znały bohaterów wielkich czynów. Nie dziwi więc poruszenie jakie wzbudziła w uczniach Pani Nelly Tomaszek opowiadając historię swojego ojca, pilota Wojska Polskiego Janka Cholewy. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchaliśmy historii o niezwykłej odwadze, zaangażowaniu oraz oddaniu ojczyźnie Wojskowego z Ustronia. Pan Jan Cholewa odbył ponad 100 misji wojskowych, spędzając w powietrzu łącznie około 1160 godzin. Odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari zapisał się na kartach historii. Z całego serca pragniemy podziękować dzisiejszym gościom za podzielenie się z nami biografią wielkiego Polaka.

Zwieńczeniem dzisiejszych uroczystości patriotycznych było złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza pod pomnikiem Jana Cholewy w Ustroniu. Pomnik składający się blachy połączonej nitami oraz umieszczonym pośrodku śmigłem nawiązuje do jego lotniczej przeszłości.

9. 11. 2018.(PIATEK) -  Akcja REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!
Punktualnie o godzinie 11:11 Plac Dominikański zmienił się w salę koncertową. Uczniowie naszej szkoły odśpiewali wspólnie hymn Polski. To był niezwykły moment a przede wszystkim wyraz naszego zamiłowania do ojczyzny

7. 11.2018 (ŚRODA) - AKADEMIA DLA RODZICÓW Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Zebranie rodziców poprzedził występ szkolnego zespołu muzycznego. Dziewczyny z klasy I liceum oraz 3 gimnazjum wykonały kilka utworów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani w auli Rodzice mogli wysłuchać między innymi utwory Marka Grechuty oraz zespołu "Chłopcy z Placu Broni". 

admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły